Falimentimi i Mega Holdings

Pershendetje, Ky grafiku me poshte eshte mare nga Google Trends per termin “mega holdings“. Per ata qe nuk e dine, google trends ju tregon se sa eshte kerkuar nje term i vecante ne google nder vite.   Ne ditet e sotme kur dikush degjon rreth nje oferte nga nje kompani gjeja e pare qe mund […]

Read More →
Mashtrimi i rradhes nga Mega Holdings (Albania)

Pershendetje, Me faktet qe kemi publikuar ne kete website deri mesot ne fakt mjaftojne per ti mbushur mendjen atyre qe kane dy fije tru qe mega holdings eshte mashtrim, thjesht nje skeme piramidale qe mos te jete e jashtligjshme ka nje pseudo-produkt ne mec, ECD kur ne fakt vete produkti jane njerezit qe futen ne […]

Read More →
Mashtrimi tjeter qe ben Mega Holdings ne dite me diell

Nese e dini MegaHoldings ne mes si produkt ka domain + ECD.  ECD eshte nje software prej ku mund te perdorni design faqesh interneti te gatshme (Template) dhe ti modifikoni si te doni. ECD = Everyone Can Design.   Sloganin e kane te bukur, Cdokush mund te bej design ose te kompozoj por me sa […]

Read More →
Genjeshtra #4 e Mega Holdings

Liderat e mega holdings ne grupin e tyre ne facebook proactive albania kane publikuar genjeshtren e rradhes. Ai eshte nje grup ku jane rreth 1000 persona te perfshire tashme ne sistemin piramidal te mega holdings dhe rreth 9000 persona te tjere qe jane shoket e shoqet e ketyre te perfshireve qe i ftojne ne kete grup sekret vetem […]

Read More →
(Rrefim) Si kembengulnin per te gjetur leke borxh

1. Ftesa per tu bere pjese e mega holdings Jam nje person i cili ka shpetuar nga mashtrimi i mega holdings. Nje shoqja ime e fakultetit permes rrjetit social (facebook) me komunikoi nese isha i interesuar te punoja? dhe une u shpreha mjaft entuziast. Fillova ta pyesja se ku konsistonte… cfare do te beja… sa […]

Read More →
Eshte Mega Holdings mashtrim apo jo?

Mega Holdings Albania, pra Mega Holdings ne Shqiperi si shume kompani te tjere ne sektorin e Network Marketing fjalet kryesore i kane: Network Marketing eshte sektori i shekullit te 21, Nuk ka ndermjetes midis prodhuesit dhe konsumatorit (ti sje konsumatori ne kete sistem, ti je vete produkti) etj etj… Ketu do perfshijme disa pikat kryesore qe […]

Read More →
Menyra e marketingut te Mega holdings – Luksi

Menyra kryesore e marketingut te Mega Holdings eshte  jeta luksoze e liderave, atyre qe jane ne maj te kesaj piramide. Makine luksoze, vile goxha te madhe, udhetime pafund rreth botes etj etj… Jete qejfi e thene ndryshe. Pyetja numer 1 qe i behet dikujt kur i ofron dikujt tjeter kete “pune” eshte ti sa leke […]

Read More →
Rreziku i Mega Holdings

Te rinjte qe ju eshte mbudhur mendja e jane futur ne kete sistem (shumicen e rasteve keta do jene shoket/shoqet tuaja te ngushta) do te perpiqen qe te bindin dhe ty se sa mundesi e madhe eshte Network Marketing per tu bere i pasur dhe per te jetuar endrren tende (Makine luksoze, vile goxha te […]

Read More →
Genjeshtra #3 e Mega Holdings

Mega holdings ka organizuar nje si tip seminari ne Shqiperi te titulluar “From Zero To Hero” ne Prill te 2015, Grupimi i pare masiv i tyre ne Shqiperi. Vura re se tek posterat e ture (KETU) kane perdorur logon e Network Solutions si Sponsor apo mbeshtetes. Kjo iniciative duket qarte qe eshte bere per te “mashtruar” […]

Read More →