Falimentimi i Mega Holdings

Pershendetje, Ky grafiku me poshte eshte mare nga Google Trends per termin “mega holdings“. Per ata qe nuk e dine, google trends ju tregon se sa eshte kerkuar nje term i vecante ne google nder vite.   Ne ditet e sotme kur dikush degjon rreth nje oferte nga nje kompani gjeja e pare qe mund […]

Read More →
Mashtrimi i rradhes nga Mega Holdings (Albania)

Pershendetje, Me faktet qe kemi publikuar ne kete website deri mesot ne fakt mjaftojne per ti mbushur mendjen atyre qe kane dy fije tru qe mega holdings eshte mashtrim, thjesht nje skeme piramidale qe mos te jete e jashtligjshme ka nje pseudo-produkt ne mec, ECD kur ne fakt vete produkti jane njerezit qe futen ne […]

Read More →
Mashtrimi tjeter qe ben Mega Holdings ne dite me diell

Nese e dini MegaHoldings ne mes si produkt ka domain + ECD.  ECD eshte nje software prej ku mund te perdorni design faqesh interneti te gatshme (Template) dhe ti modifikoni si te doni. ECD = Everyone Can Design.   Sloganin e kane te bukur, Cdokush mund te bej design ose te kompozoj por me sa […]

Read More →
Genjeshtra #4 e Mega Holdings

Liderat e mega holdings ne grupin e tyre ne facebook proactive albania kane publikuar genjeshtren e rradhes. Ai eshte nje grup ku jane rreth 1000 persona te perfshire tashme ne sistemin piramidal te mega holdings dhe rreth 9000 persona te tjere qe jane shoket e shoqet e ketyre te perfshireve qe i ftojne ne kete grup sekret vetem […]

Read More →
Eshte Mega Holdings mashtrim apo jo?

Mega Holdings Albania, pra Mega Holdings ne Shqiperi si shume kompani te tjere ne sektorin e Network Marketing fjalet kryesore i kane: Network Marketing eshte sektori i shekullit te 21, Nuk ka ndermjetes midis prodhuesit dhe konsumatorit (ti sje konsumatori ne kete sistem, ti je vete produkti) etj etj… Ketu do perfshijme disa pikat kryesore qe […]

Read More →
Rreziku i Mega Holdings

Te rinjte qe ju eshte mbudhur mendja e jane futur ne kete sistem (shumicen e rasteve keta do jene shoket/shoqet tuaja te ngushta) do te perpiqen qe te bindin dhe ty se sa mundesi e madhe eshte Network Marketing per tu bere i pasur dhe per te jetuar endrren tende (Makine luksoze, vile goxha te […]

Read More →
Genjeshtra #3 e Mega Holdings

Mega holdings ka organizuar nje si tip seminari ne Shqiperi te titulluar “From Zero To Hero” ne Prill te 2015, Grupimi i pare masiv i tyre ne Shqiperi. Vura re se tek posterat e ture (KETU) kane perdorur logon e Network Solutions si Sponsor apo mbeshtetes. Kjo iniciative duket qarte qe eshte bere per te “mashtruar” […]

Read More →
Genjeshtra #2 e Mega Holdings

Nese do pyesni rreth Mega Holdings ata qe jane futur tashme ne sistem do ju shpjegojne se Mega Holdings shtrihet ne 120 shtete ne mbare boten dhe ka me mijera anetar ne kete sistem. Por kjo eshte vetem nje genjeshter qe kembet i ka shume te shkurtera. Te kalojme me poshte tek vertetimi i genjeshtres se […]

Read More →
Si ta kuptoni nese nje firme eshte Skeme Piramidale apo jo

Shoqata Amerikane e shitjeve drejtperdrejt ( Direct Selling Association ) ne te cilen jane anetaresuar me shume se 200 kompani nderkombetare ne fusha te ndryshme por qe i shesin produktet dhe sherbimet e tyre ne sistemin e Network Marketing ofron nje manual te thjeshte per te kuptuar nese nje firme eshte legale dhe ju ofron […]

Read More →
Genjeshtra #1 e Liderave dhe prezantuesve te Mega Holdings

Nje genjeshter kryesore e liderave dhe prezantuesve te Mega Holdings eshte qe Mega Holdings eshte nje kompani qe ka filluar pune ne 1999. Por e verteta qendron ndryshe. Nese shikojme certifikatat e rregjistrimit te Mega Holdings do shikojme qe ne Malajzi eshte hapur ne 2005 (nje date e njejte me rregjistrimin e domainit te tyre […]

Read More →