Falimentimi i Mega Holdings

Pershendetje, Ky grafiku me poshte eshte mare nga Google Trends per termin “mega holdings“. Per ata qe nuk e dine, google trends ju tregon se sa eshte kerkuar nje term i vecante ne google nder vite.   Ne ditet e sotme kur dikush degjon rreth nje oferte nga nje kompani gjeja e pare qe mund […]

Read More →
Genjeshtra #4 e Mega Holdings

Liderat e mega holdings ne grupin e tyre ne facebook proactive albania kane publikuar genjeshtren e rradhes. Ai eshte nje grup ku jane rreth 1000 persona te perfshire tashme ne sistemin piramidal te mega holdings dhe rreth 9000 persona te tjere qe jane shoket e shoqet e ketyre te perfshireve qe i ftojne ne kete grup sekret vetem […]

Read More →
(Rrefim) Si kembengulnin per te gjetur leke borxh

1. Ftesa per tu bere pjese e mega holdings Jam nje person i cili ka shpetuar nga mashtrimi i mega holdings. Nje shoqja ime e fakultetit permes rrjetit social (facebook) me komunikoi nese isha i interesuar te punoja? dhe une u shpreha mjaft entuziast. Fillova ta pyesja se ku konsistonte… cfare do te beja… sa […]

Read More →
Genjeshtra #2 e Mega Holdings

Nese do pyesni rreth Mega Holdings ata qe jane futur tashme ne sistem do ju shpjegojne se Mega Holdings shtrihet ne 120 shtete ne mbare boten dhe ka me mijera anetar ne kete sistem. Por kjo eshte vetem nje genjeshter qe kembet i ka shume te shkurtera. Te kalojme me poshte tek vertetimi i genjeshtres se […]

Read More →
Si ta kuptoni nese nje firme eshte Skeme Piramidale apo jo

Shoqata Amerikane e shitjeve drejtperdrejt ( Direct Selling Association ) ne te cilen jane anetaresuar me shume se 200 kompani nderkombetare ne fusha te ndryshme por qe i shesin produktet dhe sherbimet e tyre ne sistemin e Network Marketing ofron nje manual te thjeshte per te kuptuar nese nje firme eshte legale dhe ju ofron […]

Read More →
Genjeshtra #1 e Liderave dhe prezantuesve te Mega Holdings

Nje genjeshter kryesore e liderave dhe prezantuesve te Mega Holdings eshte qe Mega Holdings eshte nje kompani qe ka filluar pune ne 1999. Por e verteta qendron ndryshe. Nese shikojme certifikatat e rregjistrimit te Mega Holdings do shikojme qe ne Malajzi eshte hapur ne 2005 (nje date e njejte me rregjistrimin e domainit te tyre […]

Read More →